Firma GUMAT specjalizuje się w produkcji gumowych i gumowo - metalowych uszczelnień technicznych o szerokim zakresie wymiarowym. Produkcja odbywa się na wtryskarkach do gumy, prasach hydraulicznych, maszynach do precyzyjnego cięcia. Nadzór nad jakością produkowanych wyrobów jest możliwy dzięki wdrożeniu i utrzymaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością. Firma należy do stowarzyszeń Dolina Lotnicza, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny a także jest członkiem i współzałożycielem Polskiej Grupy Motoryzacyjnej.
Obecnie w halach produkcyjnych spółki powstaje około 1500 różnych wyrobów gumowych i gumowo-metalowych, takich jak uszczelki płaskie, oringi, odboje, mieszki gumowe, przepusty, przelotki, zawory, membrany, maty ażurowe, płyty gumowe, podkładki, tuleje oraz wyroby na indywidualne zamówienie.
Uszczelnienia wykonywane są z nowoczesnych mieszanek gumowych produkowanych na bazie kauczuków syntetycznych i kauczuku naturalnego, odpornych między innymi na warunki atmosferyczne, olej i wysoką temperaturę. Do produkcji wykorzystywane są mieszanki gumowe, silikonowe, fluorowe, akryloetylenowe i chloroprenowe. Produkcja odbywa się zgodnie z wdrożonym i utrzymywanym Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z IATF 16949 oraz ISO 14001. W swojej ofercie firma GUMAT posiada wyroby mające szerokie zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki: motoryzacji, lotnictwie, produkcji i eksploatacji maszyn, kolejnictwie, instalacjach sanitarnych, gazowych i chemicznych, obrabiarkach, silnikach elektrycznych, budownictwie, rolnictwie, przemyśle AGD i innych.
W procesie produkcji stosowane są różnego rodzaju maszyny pomocnicze, tj: wytłaczarki do gumy, maszyny do konfekcjonowania, maszyny do obróbki kriogenicznej, separatory wypływek, urządzenia do nanoszenia powłok, pralki, suszarki, urządzenia do kontroli optycznej. Stabilna kadra pracownicza pozwala na realizowanie złożonych projektów produkcyjnych. Główne filary zarządzania przedsiębiorstwem oparte są o filozofie Kaizen, lean management zmierzające do ciągłego doskonalenia realizowanych procesów.

  GUMAT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

  39-120 Sędziszów Małopolski, ul. Słoneczna 2C

 • Tel.: +48 (17) 2216625

  Faks: +48 (17) 2216738

  E-mail: gumat@gumat.pl

 • Współrzędne GPS:

  N 50°04'24''

  E 21°40'55''

© 2018 GUMAT | Wszystkie prawa zastrzeżone

Polityka prywatności

Projekt i realizacja: BIGCOM